Tuesday 28 February 2023

Õpetajavahetus Võru Gümnaasiumis

 23. jaanuaril kui Antsla Gümnaasiumis oli e-õppepäev otsustasin et tutvun Võru Riigigümnaasiumi koolieluga. Algul oli plaan keemiaõpetajat lihtsalt varjutada, kuid sattusin hoopis abiõpetaja rolli. Igati mõnus kogemus oli. Aitasin õpetajal katsevahendeid valmis panna, praktikumi ette valmistada, viisime koos tunnid läbi. 11. klassi õpilasid uurisid alkeenide sisaldust erinevates puuviljades ja toiduainetes.

  • Perioodõpe. Õppetöö on korraldatud perioodõppena, st õppeaasta jaguneb kolmeks õppeperioodiks. Igal perioodil on uus tunniplaan. Ühes perioodis (kokku üldjuhul 11 nädalat) õpib õpilane 10-11 kohustuslikku kursust ehk keskendub korraga vähematele õppeainetele. Iga perioodi 10. nädal on arvestuste nädal, mille jooksul toimub õpitud teadmiste kokkuvõtlik hindamine (arvestustööd kuni 5 erinevas õppeaines). Perioodi viimane (11.) nädal on valikainete nädal, mil õpitakse ainult valikkursuseid, teisi õppeaineid ei õpita. Sõltuvalt kooli aastaplaanist võib periood olla ka 12 nädalat pikk (10 nädalat kohustuslike kursuste õpet, 11. nädal arvestuste ja 12. nädal valikainete nädal). Perioodi jaotumine:

Periood

  • Vaheajad. Õppeaastas on viis vaheaega: sügis-, jõulu-, talve-, kevad- ja suvevaheaeg. 5 vaheaega võimaldab õppekoormust võrdsemalt jagada ning on õpilas- ja õpetajasõbralik. Õppeaasta jaotumisest on lehekülje all toodud illustreeriv joonis.

  • Tunni pikkus ja tundide arv. Tunnid algavad kell 8.30 ja üks tund on 75 minutit pikk, 1 kursus = 2 x 75-minutilist tundi nädalas ühe perioodi jooksul. Ühel koolipäeval toimub 4-5 tundi. Õppetundidele lisanduvad klassijuhatajatund ja vajadusel järelevastamised ("Õnnetund"). Klassijuhatajatunni ajal korraldatakse ka ülekoolilisi külalisloenguid ja muid tegevusi.






No comments:

Post a Comment

Loti